Етър допусна първа загуба за сезона

Шампионът Етър 64 записа първа загуба за сезона в женското хандбално първенство на България, след като допусна драматично домакинско поражение с 25:26 (12:11) от Бъки. Великотърновки имаха предимство до средата на второто полувреме в срещата от осмия кръг на шампионата, но направиха много пропуски в нападение и не се възползваха от ситуациите при числен превес, което не им позволи да се откъснат в резултата.

Така Бъки успя да изравни при 17:17, а девет минути преди края гостенките от Габрово дори дръпнаха с 21:18. Домакините изравниха при 24:24, а след ново равенество при 25:25 Лидия Ковачева вкара от 7-метров наказателен удар 20 секунди преди края и донесе успеха на Бъки. Най-резултатна за победителките беше Ковачева с 11 гола, а 4 пъти се разписа Йоана Костова. За великотърновки Петя Кръстева реализира 8 попадения, а с по 5 гола се отличиха Мария Йорданова и Денислава Петрова. Етър остана на върха с 13 точки, колкото вече има и Бъки, но "виолетовите" имат предимство в преките двубои.