Ананиев и Бидгошч с 5-а победа в Полша в мач с рекорден гейм (снимки)

Българският посрещач Методи Ананиев и тимът на Лучничка (Бидгошч) постигнаха 5-а победа в полската Plus Liga, след като надиграха драматично Еспадон (Шчечин) с 3:2 (25:20, 25:21, 18:25, 40:42, 20:18) в мач от 19-и кръг. Двубоят бе белязан от рекорд - продължилия цели 55 минути четвърти гейм.
Ананиев изигра много добър мач и стана втори по резултатност с 14 точки (40% ефективност в атака, 23% перфектно и 40% позитивно посрещане), украинецът с гръцки паспорт Евгений Горцанюк съще записа 14 точки.

Най-резултатен за Лучничка бе Бартош Филипяк със страхотните 35 точки (1 ас, 2 блока, 54% ефективност в атака).

За Еспадон Марчин Вика заби 27 точки (1 ас, 1 блокада).

Така Лучничка се намира на 14-то място със 17 точки (5 победи, 14 загуби), Еспадон е 9-и с 25 точки (7 успеха, 12 поражения).

Следващата среща на Ананиев и съотборниците му е на 10 февруари (събота), срещу Дафи Сполем (Киелце).