Лудогорец пак биe в Турция, новият продължава да ниже гол след гол (видео)

Лудогорец завърши с успех контролите си в Турция, след като днес надигра с 1:0 осмия в руската Премиер лига Арсенал (Тула). Единственото попадение вкара новото попълнения Якуб Шверчок в 27-ата минута, като това бе четвърти гол за поляка в последните три контроли на орлите.

Срещата бе много открита, с положения и пред двете врати. Повечето от тях бяха пред руската врата, а веднъж и гредата списа Арсенал от второ попадение след шут на Мисиджан.
Лудогорец - Арсенал (Тула) 1:0@@@

Проверката започна равностойно и без сериозни голови положения. Орлите на два пъти получиха шанс да обстрелват руската врата след фаулове около границата на наказателното поле, но изстрелите на Лукас Саша и Марселиньо бяха несполучливи.

В 26-ата минута Арсенал създаде първата опасност в мача, когато дошлият от Зенит Джорджевич шутира покрай лявата греда от границата на наказателното поле.

Само минута по-късно Лудогорец откри резултата. Мисиджан направи отлично двойно подаване с Марселиньо, след което излезе сам срещу вратаря, но стреля в тялото на Левашов. Шверчок обаче следеше ситауцията, изпревари двама бранители на руснаците и вкара с добавка от два-три метра за 1:0.
Само четири минути по-късно българският шампион като по чудо не удвои. Лукоки проби и центрира отдясно към Шверчок, който обаче не уцели топката. Тя попадна в Мисиджан, който върна към поляка, последва силен шут от 15 метра, но над напречната греда.

В 40-ата минута само отличната намеса на Хорхе Броун предотврати изравнително попадение. Руският тим разигра добре, последва извеждащ пас към Ткачев, който се озова очи в очи с вратаря на орлите, но аржентинецът се хвърли самоотвержено и спаси.

Лудогорец отговори подобаващо в 45-ата минута, когато Лукоки надбяга руската отбрана и върна към Мисиджан, който майсторски шутира от границата на наказателното поле, но нямаше късмет и топката се отби в левия страничен стълб.

Двуострият двубой продължи и през второто полувреме. Седем минути след началото на втората част Кангва центрира опасно отляво, Броун успя да избие, топката попадна в Джорджевич, който от десетина метра шутира покрай вратата. В 59-ата минута Горбатенко отправи снаряд от 25 метра, който профуча покрай горния ляв ъгъл на българската врата.

В 65-ата минута Вандерсон изведе перфектно Лукоки, който шутира по диагонал, но в аут. Секунди преди това Лукоки имаше възможност да подаде към намиращия се на празна врата Вандерсон, но не сполучи.

Последваха няколко опасни изстрела на Вандерсон, Ковачев, Жоао Пауло и Сисиньо. Първите два бяха спасени от стража на Арсенал, третият излезе в аут, а четвъртият отново попадна в ръцете на руския вратар.

Така Лудогорец завърши контролите си в Турция, в които постигна пет победи, едно равенство срещу Шахтьор (Донецк) и допусна поражение от Кайрат, когато поведе с 2:0, но към края пусна два гола за крайното 2:3.

ЛУДОГОРЕЦ - АРСЕНАЛ (ТУЛА) 1:0