Реал Сосиедад излезе от кризата с бой по Ла Коруня

Отборът на Реал Сосиедад намери най-добрият начин, по който да се отърси от кризата, в която се намираше напоследък. Баските бяха в серия от 4 поредни загуби, но тази вечер се върнаха на победния път с гръм и трясък. Те се наложиха с категоричното 5:0 в домакинството си на Депортиво Ла Коруня от 22-ия кръг в Примера дивисион.

Реал откри резултата в 32-ата минута, когато Хуанми бе изведен на скорост, той върна към Вилиан Жозе и бразилецът засече топката във вратата за 1:0.

Останалите четири попадения паднаха през втората част. В 62-ата минута Асиер Ийяраменди с прекрасен далечен удар от фаул препарира вратаря за 2:0.

Класическото 3:0 направи Серхио Каналес в 75-ата минута, възползвайки се от перфектен извеждащ пас на Вилиан Жозе.

В 82-ата минута защитата на гостите рухна за пореден път при едно центриране от корнер, когато Ариц Елустондо бе оставен да овладее в близост до вратата и с мощен удар да вкара за 4:0.

Крайното 5:0 бе оформено отново от Ийяраменди. В 89-ата минута той отне топката от защитник на съперника и подаде за Иманол Агирече. Неговият опит да прехвърли вратаря не сполучи, но Ийяраменди бе готов с добавката и прати топката във вратата за пети път.

Така Реал Сосиедад излезе на 14-ата позиция в класирането с 26 спечелени точки. Ла Коруня пък вече 7 поредни мача няма победа и остава в опасната зона на 18-ото място със 17 спечелени точки до момента.