Ники Пенчев и СКРА Белхатов пак удариха Динамо (Москва) в ШЛ (видео + снимки)

Националът Николай Пенчев и клубът му СКРА Белхатов постигнаха втори успех в Шампионската лига, след като се наложиха у дома над Динамо (Москва) с 3:1 (25:23, 22:25, 25:22, 25:13) в двубой, изигран пред 9500 души в “Атлас Арена” в Лодз.

Пенчев и съотборници му победиха руския гранд с 3:2 гейма е преди две седмици в Москва.

Ники Пенчев бе резерва, но остана на терена през целия четвърти гейм и записа 1 точка в актива си - от блокада. Най-резултатен бе Мариуш Влазли с 24 точки (3 аса, 4 блока), Бартош Беднож добави още 17 точки (2 аса, 1 блок).

За Динамо Павел Круглов се отличи с 15 точки (2 блока).

СКРА Белхатов е на трето място в Група С с 5 точки (2 победи, 2 загуби), Динамо е последен с 2 точки и нито един успех.

На 13 февруари (вторник) Ники Пенчев и съотборниците му излизат срещу Локомотив (Новосибирск), от 19:00 часа.