Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Нюкасъл изпусна победата срещу Бърнли

Нюкасъл не успя да победи Бърнли в срещата между двата тима от 25-ия кръг на Премиър лийг. Двубоят на "Сейнт Джеймсис Парк" приключи при резултат 1:1, но домакините могат много да съжаляват, че не взеха трите точки. Те направиха куп пропуски, включително и от дузпа, пропусната от Хоселу в 34-ата минута. Джамал Ласелс все пак откри резултата за "Свраките" в 65-ата минута, но в 85-ата минута гостите се добраха до равенството с попадение на Сам Воукс.

Нюкасъл бе по-активният от двата тима. В 18-ата минута домакините пропуснаха първата си страхотна възможност. Кенеди се освободи от двама защитници и отрави хубав удар, който се отби от гредата.

В 34-ата минута Фил Бардсли извърши нарушение срещу Кенеди в пеналта и реферът даде дузпа за домакините. Хоселу обаче пропусна от бялата точка, като ударът му бе отразен от вратаря Ник Поуп.

В 39-ата минута Поуп се отличи с още едно блестящо спасяване след изстрел с глава на Мохамед Диаме.

И през втората част "Свраките" продължиха по-нахъсано дъ търсят гола. В 49-ата минута Хоселу стреля с глава след карнер, но на сантиметри над вратата. След това в 55-ата минута Айосе Перес пробва далечен изстрел, който профуча над напречната греда.

Усилията на домакините дадоха резултат в 65-ата минута, когато след центриране от корнер Джамал Ласелс с глава порази вратата на съперника за 1:0.

След това Хоселу пропусна страхотен шанс да реши всичко в полза на своя тим с втори гол, но в 73-ата минута не успя да се разпише от чудесна позиция.

Така късметът обърна гръб на домакините в 85-ата минута, когато след центриране от корнер топката бе свалена към Воукс, който отблизо с глава я прати във вратата за 1:1.

В крайна сметка мачът завърши без победител и Нюкасъл заема 14-ото място в класирането с 24 точки. Бърнли пък записа 8-ми пореден мач без победа, но поне спря серията си от 3 поредни загуби и с 35 точки заема 7-ото място.