Уолкот вкара първите си голове за Евертън в юбилейния мач на Големия Сам

Сам Алърдайс отбеляза своя мач №1000 като мениджър в английския футбол с победа на водения от него Евертън с 2:1 над Лестър. Тио Уолкот (25', 39') вкара първите си голове за "карамелите", а Джейми Варди (72') намали от дузпа след почивката.

Риад Марез не пътува с отбора за Ливърпул, тъй като се надяваше, че ще успее да осъществи трансфер в Манчестър Сити. В крайна сметка Лестър отказа офертите на "гражданите" и алжирецът ще остане на "Кинг Пауър Стейдиъм", но въпреки това той пропусна днешния двубой. На негово място започна Демарай Грей.

Голямата новина в състава на Евертън бе завръщането на Шеймъс Коулмън, който пропусна последните 10 месеца заради тежка контузия. Уейн Рууни и Тио Уолкот започнаха заедно за първи път с екипа на Евертън. Майкъл Кийн, Фил Ягиелка, Том Дейвис, Идриса Гай и Умар Ниасе също се завърнаха в титулярния състав. Дженк Тосун остана на скамейката за началото.

В 10-ата минута гостите, които започнаха по-добре, можеха да поведат в резултата, но късметът им обърна гръб, тъй като удар на Ндиди срещна гредата. 1/4 час по-късно Тио Уолкот отбеляза първия си гол с екипа на "карамелите". Сигурдсон отне от Бен Чилуел и центрира ниско в наказателното поле, където бившият играч на Арсенал се оказа непокрит и вкара без особени проблеми.

В 36-ата минута Ниасе пропусна страхотна възможност да удвои, но отблизо стреля встрани от вратата. Три минути по-късно Сигурдсон изпълни късо фаул към Рууни. Бившият играч на Манчестър Юнайтед центрира дълбоко към Кийн, който се пребори с Амарти и продължи с глава към далечната греда. Там Уолкот засече от въздуха, вкарвайки втория си гол - 2:0.

До почивката Ниасе пропусна още една възможност да увеличи преднината на домакините.

В 72-рата минута Джейми Варди намали от дузпа, отсъдена за нарушение на Рууни срещу Ндиди. Няколко минути след това удар на Келеши Иеанашо срещна гредата, а по-късно Куко Мартина изчисти от голлинията шут на Матю Джеймс. В крайна сметка Евертън устоя и записа първа победа в последните си осем мача.

Евертън е на девета позиция, като "карамелите" се доближиха на три точки зад днешния си съперник, който е осми с 34 пункта.