Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Ливърпул се разправи с Хъдърсфийлд (видео)

Отборът на Ливърпул постигна класически успех с 3:0 като гост на Хъдърсфийлд в мач от междинния 25-ти кръг на Премиър лийг. Мърсисайдци показаха по-добра игра в завършващата фаза и наказаха своя съперник с голове на Емре Джан в 26-ата, Роберто Фиримно в 45-ата и Мохамед Салах в 78-ата минута от дузпа. Така възпитаниците на Юрген Клоп се върнаха на победния път и се изравниха по точки с третия Челси, който обаче е с мач по-малко.

Хъдърсфийлд заложи в този двубой на Стив Муние и Лоран Депоатр в атака. Триото в средата на терена пък бе съставено от Аарън Мууй, Джонатан Хог и Филип Билинг.

Ливърпул пък започна срещата със Садио Мане, Роберто Фирмино и Мохамед Салах в предни позиции. В средата пък действаха Джеймс Милнър, Джордан Хендерсън и Емре Джан.

Ливърпул пръв стигна до голова възможност в мача. В 3-ата минута Роберто Фирмино стреля от дистанция, но право в ръцете на вратаря.

В 17-ата минута Хъдърсфийлд стигна до прекрасна възможност. Лоран Депоатр изскочи на стрелкова позиция, но ударът му бе спасен от Лорис Кариус.

В 24-ата минута събитията отново се пренесоха пред другата врата. Роберто Фирмино отправи хубав исзтрел, който бе спасен от вратаря.

Две минути по-късно Ливърпул стигна до откриване на резултата. Топката бе центрирана в пеналта и защитник я изчисти с глава, но право в краката на Емре Джан, който с мощен удар не остави шансове на вратаря за 0:1.

В 40-ата минута домакините получиха фаул на добра позиция. Крис Льове стреля опасно, но покрай вратата.

В добавеното време на първото полувреме Ливърпул удови преднината си. Роберто Фирмино бе изведен в наказателното поле и почти от нулев ъгъл успя да проумши топката покрай вратаря за 0:2.

Второто полувреме отново започна с шанс за мърсисайдци. В 54-ата минута Садио Мане получи чудесно центриране и стреля с глава, но право в ръцете на Льосъл.

Три минути по-късно и Фирмино тества вратаря на домакините с далечен удар, но Льосъл отново демонстрира чудесен рефлекс и спаси.

В 69-ата минута Садио Мане буквално повтори изпълнението си от по-рано. Той отново получи центриране зад защитата от Емре Джан и с плонж стреля с глава, но покрай вратата.

В 74-ата минута Мохамед Салах изскочи зад защитата, елиминира и вратаря, но ударът му не намери очертанията на вратата.

В 77-ата минута Джан бе повален в наказателното поле и съдията отсъди дузпа за Ливърпул. Салах изпълни наказателния удар и отбеляза за 0:3.

Така Ливърпул събра актив от 50 точки и остава на 4-ото място във временното класиране. За Хъдърсфийлд това бе четвърта поредна загуба и тимът се намира на 14-ата позиция в таблицата с 24 спечелени точки.