Луд мач в Разград, Лудогорец още не е шампион

Идването на Стивън Езе в Локо (Пд) ще се забави

Идването на новото попълнение на Локомотив (Пловдив) Стивън Езе ще се забави. Той бе чакан на лагера на "черно-белите" в Турция най-късно в в четвъртък, но това няма как да се случи. Причината е, че централният защитник и родината му Нигерия се класираха на полуфиналите за Купата на Африканските нации. В четвъртфинала срещу Ангола Езе отново бе титуляр, както и в мачовете от груповата фаза.

Първото полувреме завърши 0:0, а десет минути след подновяването на играта Ангола поведе в резултата. "Суперорлите" в добавеното време на редовните 90 минути. А в 109-ата миута Нигерия вкара втори гол за пълния обрат и класирането си на полуфиналите, където ще се изправи срещу Судан. Мачът е утре, а финалът, за който Нигерия може да се класира, е на 4 февруари (неделя).

Така Локомотив ще продължи да чака новото си попълнение, след като тимът на Езе продължава напред в турнира. В тази версия на Купата на Африканските нации страните могат да използват само играчи от местните шампионати.

23-годишният централен защитник Езе доскоро бе част от нигерийския Кано Пилърс.