Ботев срази Сливнишки герой в драма във Висшата лига

Отборът на Ботев (Луковит) затвърди водачеството на Запад в първенството по волейбол във втората ни група при мъжете - Висшата лига.

Волейболистите на Ботев надиграха като гости основния си конкурент Сливнишки герой (Сливница) с 3:2 (25:23, 13:25, 20:25, 25:21, 16:14), в мач от група А оспорвана петгеймова битка, която се игра в зала „Сливница“.

Представителите на домакините поведоха с 2:1 гейма, но не успяха да задържат темпото и затворят мача в своя полза. Гостите се върнаха в играта, след като спечелиха четвъртата част. Драмата бе пълна в тайбрека, в който тимът на Луковит показа повече устойчивост и изтръгна крайната победа след като се наложи в гейма с 16:14.

С това отборът на Ботев записа шеста победа в шампионата, като с една загуба и 17 точки оглавява група А – Запад. След загубата Съставът на Сливница заема трето място, с четири победи, три загуби и 15 точки.

С успех в този кръг се поздрави отборът на Звездец (горна малина), който надигра Изгрев (Ябланица) с 3:1 (25:8, 24:26, 24:14, 25:7). След този успех представителите на Горна малина заемат второ място в таблицата, с пет победи, две загуби и 15 точки.Чиста победа реализира и отборът на Град (Белоградчик), който надигра Славия с 3:0 гейма. С това Град заема четвърта позиция, с четири победи, три загуби и 12 точки.

Програма, резултати и временно класиране в група А (Запад) вижте тук.