Лудогорец наби руснаци с юношите, новото попълнение избухна с два гола (видео)

След като вчера допусна първа загуба в контролите, днес Лудогорец се завърна на победния път, надигравайки с 3:1 руския втородивизионен Балтика. Жоао Пауло откри резултата през първата част, а с два гола след почивката се отчете новото попълнение Якуб Шверчок. За руснаците се разписа Кобялко.

В тази среща като титуляри за българския шампион започнаха трима юноши на клуба. Вратарят Даниел Наумов и 17-годишният плеймейкър Доминик Янков изиграха пълни 90 минути, а Светослав Ковачев бе заменен към края на двубоя. И тримата обаче се представиха на много високо ниво, а Ковачев се отличи и с асистенция за второто попадение.

Наставникът на българския шампион Димитър Димитров заложи само на един футболист, който взе участие във вчерашната среща с Кайрат. Това бе Лукас Саша.

Първата опасност бе пред българската врата. В 4-ата минута Голишев шутира от 7-8 метра, но над вратата. Лудогорец отговори с добра атака минута по-късно, но изстрелът на Кампаняро от удобна позиция бе блокиран.

В 8-ата минута реферът подмина очевадна дузпа в полза на Лудогорец, когато играч на руския тим събори Густаво Кампаняро, но съдията подмина нарушението.

В 17-ата минута Ковачев осъществи отличен пробив по дясното крило, след което намери по великолепен начин Жоао Пауло, но бразилецът стреля високо над вратата. Само 120 секунди по-късно Лудогорц като по чудо не откри резултата. Лукас Саша изведе в коридор Светослав Ковачев, но 19-годишният нападател не успя да преодолее вратаря на Балтика.

По-добрата игра на орлите даде резултат в 25-ата минута. Жоао Пауло преодоля няколко футболисти на руснаците и вкара под плонжа на Помазан.

В 39-ата минута бразилецът излъга вратаря на Балтика и пусна топката успоредно на голлинията, но тя попадна в краката на руски бранител, който я изчисти. Секунди по-късно Доминик Янков демонстрира брилянтна техника пред наказателното поле на противника, комбинира на два пъти с Кампаняро, но малко не му достигна да се озове очи в очи с Помазан.

На почивката наставникът на Лудогорец Димитър Димитров извърши една промяна. На мястото на Клаудиу Кешерю се появи новото попълнение Якуб Шверчок. Именно той удвои в 61-ата минута. Тогава Светослав Ковачев се освободи добре от бранител на противника, нахлу отдясно в наказателното поле и подаде на поляка. Нападателят овладя топката и след шут по земя с десния крак покачи на 2:0.

В 65-ата минута Балтика имаше добра възможност, след като получи право да изпълни пряк свободен удар на границата на наказателното поле, но шутът бе избит от Даниел Наумов.

В 69-ата минута отбраната на българския тим не се намеси по най-добрия начин при центриране от фаул, топката се удари в играч на Балтика, след което се отби в левия страничен стълб.

След тази ситуация в състава на Лудогорец бяха извършени множество смени, като на терена влязоха Пластун, Керчев, Форстър, Лукоки, Мисиджан, Анисе и Дяков. Руснаците се възползваха от промените и в 73-ата минута върнаха един гол чрез Кобялко.

Постепенно българският шампион намери своя ритъм на игра и след няколко опасни атаки стигна до трети гол. Това се случи в 90-ата минута, когато Лукоки надбяга защитник по дясното крило и намери великолепно Шверчок, който овладя и вкара на празна врата за крайното 3:1.

ЛУДОГОРЕЦ - БАЛТИКА 3:1