Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Испания спечели първата си европейска титла по хандбал при мъжете

Отборът на Испания спечели първата си титла на Европейско първенство по хандбал за мъже, след като на финала обърна Швеция с 29:23.

Доста испански фенове се бяха събрали в Загреб и не спряха да пеят, след като отборът им успя да преодолее пасива от два гола на почивката. Испания завърши на 5-о място на Световното първенство миналата година, а Олимпийските игри през 2016-а направо бяха пропуснати.

Ла Роха, които в миналото загубиха четири европейски финала (1996, 1998, 2006, 2016), сега за първи път празнуват спечелването на континенталната титла. Хората на Жорди Рибера допуснаха две загуби по-рано в този турнир- срещу Дания (22-25) и Словения (26-31), но след успеха срещу германците сякаш напипаха верния ритъм. От друга страна Швеция стигна до финала за първи път от 2002-а година, но нямаха сили да спрат вихрените атаки на Испания през второто полувреме.

Шведите, които бяха сочени за фаворити от букмейкъри и специалисти, водеха с 14:12 на почивката. Но серия от 8:1 гола в началото на второто полувреме осигури обрата и комфортната преднина на иберийците. В герои за испанците се превърнаха двама души. Давид Балагуер вкара 6 гола, а вратарят Арпад Стербик след почивката буквално сложи стена пред мрежата си. Феран Соле добави 5 гола, а още трима души завършиха срещата с по 4.

За Швеция Йеспер Нилсен се отличи с 5 гола, а Никлас Екберг прибави 4. В малкия финал действащите световни шампиони от Франция спечелиха бронза след успех над Дания с 32:29 (17:14). На полуфинала французите бяха отстранени именно от Испания. Днес топзвездата им Никола Карабатич отбеляза 9 гола, а още трима други добавиха по 5. За Дания с 12 гола приключи Ханс Линдберг. С днешната победа петлите взеха малък реванш от Червения динамит, който ги победи на финала в Рио Де Жанейро през 2016-а година.