Рома се издъни у дома срещу Сампдория (видео)

Отборът на Рома записа жестока домакинска издънка срещу Сампдория, след като загуби с 0:1 на "Стадио Олимпико" в двубой от 22-ия кръг на Серия А. Гостите от Генуа бяха по-стойностния отбор на терена и заслужено спечелиха с късен гол на Дуван Сапата. Само преди няколко дни двата тима завършиха 1:1 в отложен мач от третия кръг, като Сампдория изпусна победата, след като Един Джеко се разписа в заключителните минути на мача в Генуа.

През първото полувреме не си личеше кой отбор е домакин и кой гост. Сампдория игра много освободено и в първия четвърт час натика Рома в собствената му половина, като положенията се редуваха едно след друго, но до гол не се стигна.

"Вълците" успяха да изравнят играта към края на първите 45 минути и създадоха някои добри възможности. Най-добрата беше в 40-ата минута, когато Рома получи дузпа, но Алесандро Флоренци не успя да преодолее вратаря на гостите Вивиано.

В самия край на полувремето вратарят на Рома Алисон спаси тима си от попадение след изключително опасна контраатака на "моряците", завършила с удар от близка дистанция на Гастон Рамирес.

Тонът в съблекалнята на Рома на почивката явно е бил повишен, защото след паузата "вълците" заиграха по-активно и бяха близо до попадение преди да са изтекли и пет минута, но Вивиано се представи отлично. В 60-ата минута Рома пропиля нова отлична възможност, след като Джеко стреля право в тялото на вратаря на гостите.

Шокът за Рома стана пълен в 80-ата минута, когато Сампдория откри чрез Дуван Сапата, който се разписа с удар отблизо, след като засече центриране отдясно. Резултатът се запази до края и така Рома се отдалечи от топ  4 в класирането, като остана 5-и с 41 точки.Сампдория върви 6-и с 37, а лидер е Наполи с 57.