Попариха Севиля със спорен гол секунди преди финала (видео)

Отборите на Севиля и Хетафе направиха 1:1 в мач от 21-ия кръг на испанското първенство. Луис Муриел откри за южняците в 72-ата минута. В 92-ата Анхел Родригес изравни при съмнителни обстоятелства. Въпреки претенциите на домакините за нарушение срещу вратаря съдията зачете попадението. Грешната стъпка на севилци ги остави на четири точки зад петия Виляреал.

Момчетата на Винченцо Монтела доминираха преди почивката. "Бяло-червените" почти непрестанно атакуваха своя съперник, който обаче затваряше добре пространствата пред вратаря Висенте Гуаита. В 15-ата минута Франко Васкес падна след контакт с Хуан Кала, но реферът взе правилното решение и не посочи бялата точка. В 30-ата Бруно Гонсалес попречи на Пабло Сарабия да отбележи.

По-добрата игра на андалуския тим донесе попадение в 72-ата минута. Евер Банега разтегли към Сарабия, който центрира към резервата Луис Муриел. Нападателят опъна мрежата от осем метра, изпреварвайки бранител - 1:0. В 78-ата Анхел Родригес не успя да стреля след добра атака на гостите. В 85-ата Банега направи добър рейд в наказателното поле и нацели близката греда. В 92-ата кастилският състав нанесе своя удар след много спорно положение. Вратарят Серхио Рико скочи за висока топка и се сблъска с Кала, топката попадна у Анхел Родригес, който не сбърка от въздуха - 1:1.