Исканият в Премиър лийг Малком е класен симулант (видео)

Набелязаният от няколко английски клуба Малком показа, че наред с високите си качества е отличен и в симулациите. По време на днешното дерби между неговия Бордо и Лион бразилецът спечели по нечестен начин дузпа, от която той самият вкара за 2:0. В крайна сметка тимът му надделя с 3:1 и така обезсмисли подвига на “хлапетата” от миналия кръг във Франция, когато те сразиха страховития Пари Сен Жермен.

Малком беше спряган за Манчестър Юнайтед, Арсенал, Тотнъм и Ливърпул, но засега няма индикации, че ще има трансфер през зимата.

Никола де Превил изведе Бордо напред в 22-ата минута, а Малком реализира въпросната скандална дузпа пет по-късно. Марсело намали минута преди почивката, но веднага след това “жирондинците” получиха втора наказателен удар, който този път беше вкаран от Гаетан Лаборд.

Лион не успя да изравни, независимо че в последните около 15 минути беше с човек повече след изгонването на Отавио за втори жълт картон.

Въпросните Малком и Отавио, както и бившият футболист на Лудогорец Джонатан Кафу, бяха нарочени от ръководството и феновете, че не уважават клуба, след като се снимаха как се разхождат по улицата във видимо добро настроение след загуба наскоро.

Първите двамата обаче продължават да си играят, докато Кафу дори не влиза в групата.

Срещата беше дебютна за новия треньор на Бордо Густаво Пойет. С тази победа съставът се изкачи до девета позиция.

Лион е остава втори, но рискува да бъде задминат от Олимпик Марсилия. Лидерът ПСЖ има 11 точки аванс.

По-рано днес Лил се измъкна от зоната на изпадащите, след като победи с 2:1 у дома Страсбург. И трите гола паднаха в последния четвърт час, като успехът на домакините изкова Едгар Ле буквално в последните секунди.