Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Верона напълни мрежата на Фиорентина в мач без логика (видео)

Намиращият се в зоната на изпадащите Верона шокира Фиорентина с изразителна победа с 4:1 като гост в среща от 22-ия кръг на Серия “А”. Преди този мач отборът от Града на Ромео и Жулиета беше в серия от четири поредни загуби, в които допусна 12 попадения. Този следобед обаче играчите в жълти екипи бяха безпощадни в малкото си възможности за ужас на “виолетовите”, които нямаха никакъв късмет.

Ягош Вукович (11’) и Мойс Кийн (20’) дадоха бърз аванс на Верона, а минута след почивката преотстъпеният от Ювентус младок покачи на 3:0 с втория си гол в срещата. Жил Диас (53’) даде някакви надежди на домакините, но само две минути по-късно Алекс Ферари направи 1:4.

Футболистите на Фиорентина стреляха близо 30 пъти към вратата на съперника, удариха две греди, но си останах само с едното попадение. Те вече нямат победа в четвърти пореден двубой и са извън десетката.

След този успех пък Верона вече е само на 3 точки от първия отбор над чертата.