Тонев не игра при драматично равенство на Кротоне

Отборите на Кротоне и Каляри завършиха при резултат 1:1 в мача помежду си от 22-ия кръг на италианското първенство. Българският нападател Александър Тонев не бе в групата на Кротоне за срещата.

В 29-ата минута Марчело Трота изведе домакините от Кротоне напред с гол от дузпа, отсъдена след консултация на рефера Паоло Талявенто със системата ВАР след нарушение на Паоло Фараго срещу включилия се рано от пейката Андреа Налини.

Последните минути на първото полувреме бяха изпълнени със събития. Първо Налини уцели греда в 45-ата минута, а във втората минута на добавеното време червен картон получи Фабио Пизакане от Каляри. Въпреки това гостите изравниха резултата в седмата минута на добавеното време след прекрасен изстрел от фаул на Лука Чигарини.

Двубоят вървеше към равенство, когато в последната минута Федерико Чекерини реализира попадение за Кротоне. Голът обаче бе отменен след намесата на ВАР и равенството се запази до края.

Кротоне заема 17-о място в класирането с 19 точки. Каляри пък е 16-и с 21 точки.