Саутхамптън вгорчи дебюта на Грасия и продължава напред

Саутхамптън се класира за 1/8-финалите на ФА Къп, след като победи Уотфорд с 1:0 на "Сейнт Мери". Единственото попадение реализира рожденика Джак Стивънс, като това се случи още в четвъртата минута след добавка отблизо. Този успех е малка утеха за "светците", които нямат победа в 11 поредни мача за първенството.

Двубоят бе дебют за новия мениджър на Уотфорд Хави Грасия. "Стършелите", които са притиснати от доста контузии, не успяха да създадат нещо особено в предни позиции, но все пак можеха да се доберат до преиграване в добавеното време, когато Кристиан Кабаселе стреля с глава встрани от вратата.

Удар на Пиер-Емил Хьойберг от 30 метра пък срещна гредата, което лиши Саутхамптън от малко по-убедителна победа.

Дебют за домакините направи новото попълнение Гуидо Карийо.