Лестър без проблем на 1/8-финал за ФА Къп, ново попълнение дебютира с два гола

Лестър се класира без никакви проблеми за 1/8-финалите на Купата на Англия, след като победи с 5:1 Питърбро Юнайтед като гост. Фусени Диабате (9', 87') дебютира с два гола и асистенция, а две попадения добави и Келеши Иеанашо (12', 29'). В края Уилфред Ндиди също успя да запише името си сред голмайсторите. Андрю Хюз (58') зарадва феновете на Питърбро с почетен гол.

Единствено Хари Магуайър запази мястото си в титулярния състава на Лестър в сравнение с тези, които започнаха в последния шампионатен мач на "лисиците". Фусени Диабате дебютира, Дани Симпсън се завърна, а младите Харви Барнс и Демарай Грей същи получиха шанс да стартират.

Лео Да Силва Лопес започна за Питъбро.

Гостите решиха всичко в този сблъсък до 30-ата минута, когато вече водеха с 3:0. Диабате откри в деветата минута, когато бе изведен с хитър пас от Силва в наказателното поле. Малиецът си пое много добре топката, след което стреля технично с левия крак в далечния ъгъл. Три минути след това Келеши Иеанашо се възползва от грешка в защитата на домакините и със страхотен изстрел от границата на наказателното поле прати топката до гредата - 0:2. В 29-ата минута нигериецът вкара втория си гол в мача, след като засече от воле много добро центриране на Фукс.

В началото на втората част Лестър отпусна газта и домакините наложиха натиск, който доведе до заслужен гол. В 58-ата минута Тейлър отклони с глава центриране от корнер, след което Андрю Хюз стреля през куп от играчи и промуши топката между краката на Бен Хамър.

Три минути преди края Диабате покачи, вкарвайки втория си гол в мача. Демарай Грай проби сам през центъра и стреля. Бонд изби, но Диабате направи добавка. Той беше в засада при удара на своя съотборник, но тя остана немаркирана.

В добавеното време гол на Жуниор Мораеш правилно бе отменен заради засада, а Ндиди оформи крайния резултат, след като Диабате проби отдясно и му сервира топката в наказателното поле.