Четири гола и много емоции на "Риасор" (видео)

Отборите на Депортиво Ла Коруня и Леванте направиха 2:2 в напрегнат мач от 21-ия кръг на испанското първенството. Домакините водеха с 2:0 до 80-ата минута, въпреки че играеха с човек по-малко от 34-ата. Иви Лопес реализира два късни гола в 80-ата и 84-ата минути. Благодарение на точката валенсианци останаха над чертата за сметка на Ла Коруня.

Гостите от Валенсия започнаха със самочувствие, но паднаха дух след попадение в 19-ата минута. Тогава Адриан Лопес надскочи Антонио Луна и с глава насочи в мрежата - 1:0. В 34-ата домакините останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Селсо Борхес. Въпреки това галиският тим вкара втори гол до почивката. В 45-ата минута Карлес Хил асистира на Флорин Андоне, който изскочи зад гърба на защитата и преодоля вратаря Ойер Оласабал.

Домакините водеха комфортно с 2:0 почти през цялото полувреме. Студеният душ дойде в рамките на четири минути между 80-ата и 84-ата. Иви Лопес шутира, топката се отклони във Фабиан Шер и стана невъзможна за вратаря Рубен Мартинес - 2:1. В 84-ата “бяло-сините” избиха топката след корнер, тя попадна у Иви, който реализира с превъзходен шут - 2:2. В 87-ата сантиметри не достигнаха на Боатенг да засече на метър от празната врата и да направи шокиращ обрат.