Бешикташ се измъчи с Касъмпаша, Страхил Попов с жълт картон

Турският гранд Бешикташ победи трудно с 2:1 у дома Касъмпаша в първия мач от 19-ия кръг на Сюпер лиг. Отборът от Истанбул поведе с 2:0 през първото полувреме след дубъл на Талиска в 18-ата и 25-ата минута, но след това голмайсторът беше принудително сменен.

През втората част гостите създадоха много положения, а в 71-ата намалиха чрез египтянина Махмуд Хасан Трезеге и докрая поставиха под голямо напрежение Бешикташ. Българският национал Страхил Попов започна титуляр за Касъмпаша, а в началото на втората част получи и жълт картон.

Бешикташ, който е действащ шампион на Турция, се изкачи временно на третата позиция в класирането, като изостава на 3 от лидера Истанбул Башакшехир, който има 39 точки. Касъмпаша е 11-и с 22.