Реал Мадрид спечели победа номер 13 за сезона в Евролигата

Реал Мадрид постигна своята 13-та победа в Евролигата по баскетбол. Испанският клуб победи с 87:68 (20:14, 19:16, 21:17, 27:21) у дома състава на Анадолу Ефес. "Белите" бяха по-добри през целия двубой от 20-ия кръг, като методично трупаха аванс в резултата. На почивката Реал Мадрид поведе с 39:30, а във втората половина на мача домакините бяха още по-резултатни.

Лука Дончич се отличи със 17 точки за мадридския тим, добавяйки 6 борби и 5 асистенции. Неговият съотборник Валтер Таварес добави още 14 точки, докато Джейси Керъл вкара 11 точки. Зоран Драгич беше най-резултатен за турския отбор с 18 точки. Реал Мадрид има актив от 13 победи и 7 поражения на четвъртото място във временното класиране. Анадолу Ефес е на последната 16-та позиция до момента.