Сампдория отдалечи Рома от топ 3

Сампдория отдалечи Рома от топ 3 в класирането на Серия А, след като удържа 1:1 с "вълците" на "Луиджи Ферарис" в отложен двубой от 3-ия кръг. Тогава двубоят не се изигра заради наводнен терен на стадиона в Генуа.

Рома остана на пето място с 41 точки, докато Сампдория върви шести с 34. Домакините откриха в добавеното време на първата част, когато бившият нападател на Ювентус Фабио Куалярела откри от дузпа.

Рома натика Сампдория в собствената му половина в края на мача, но така и не стигна до гол. Отлична възможност за изравняване имаше Алесандро Флоренци, но топката рикошира след удар отблизо и излезе в ъглов удар. В добавеното време Рома стигна до изравнителен гол чрез Един Джеко, който се разписа с глава след поредното центриране пред вратата на "моряците".

Драмата можеше да стане пълно в края, когато Флоренци извърши нарушение на границата на наказателното поле и постави на изпитание вратаря Алисон. Реферът Орсато отсъди пряк свободен удар, а с изпълнението се нагърби Гастон Рамирес, който стреля право в стената. Минута по-късно Рамирес на свой ред си спечели фаул, като този път прехвърли стената, но за негово съжаление и вратата.

Така Рома записа шести пореден мач без успех - три загуби и три равенства,  и определено изпадна от битката поне за подиума и участие в Шампионската лига. "Вълците" ще имат шанс за реванш срещу Самп още в неделя, когато приемат "моряците" в двубой от редовния 22-и кръг.