Тежка гилотина на "Бернабеу", грандиозен провал за Реал Мадрид (видео+галерия)

Кралят на света Реал Мадрид отпадна шокиращо от турнира за Купата на краля след поражение у дома с 1:2 от Леганес в мач реванш от 1/4-финалите. "Лос бланкос" бяха спечелили с 1:0 преди седмица, но тази вечер не показаха достатъчно футболни мотиви, за да отстранят своя съперник и справедливо бяха елиминирани. За първи път в 115-годишната си история Реал отпада за Ла Копа след победа в първия мач като гост. Домакините видимо бяха подценили двубоя и платиха висока цена. Хави Ерасо откри в 32-ата минута, Карим Бензема изравни (47), а попадение на Габриел в 55-ата осигури историческо класиране напред за скромния тим от едноименното мадридско предградие.

Капитанът Серхио Рамос се завърна след контузия, а Зинедин Зидан заложи на множество резервни футболисти. Кристиано Роналдо, Гарет Бейл и титулярната полузащитна тройка получиха почивка. Карим Бензема поведе нападението, подкрепян от Лукас Васкес и Марко Асенсио. Гостите от "Бутарке" бяха подредени в 4-2-3-1 с централен нападател Клаудио Бовю.

Реал Мадрид - Леганес@@@"Белите" за пореден път изиграха постно и разсеяно първо полувреме. "Лос пепинерос" пък играеха със самочувствие и загатнаха, че може да се получи изненада. В петата минута Бовю тресна дясната греда на Кико Касийя след пряк свободен удар. В 15-ата Дарко Брашанац опита изстрел, който се оказа безобиден за вратаря. Домакините дори не припарваха до вратаря на гостите, а акциите им бяха безидейни и незавършени.

Лега се възползва от това и на няколко пъти показа острота в предни позиции. В 32-ата минута гостите стигнаха до откриване на резултата. Ашраф Хакими и Начо Фернандес не се разбраха и подариха топката на Хави Ерасо. Бившият играч на Атлетик Билбао видя, че вратарят беше излязъл напред и от 20 метра насочи топката към десния горен ъгъл - 0:1. В 38-ата Бензема не успя да засече топката с плонж при остро центриране отдясно. В 45-ата Бовю стреля много атрактивно със странична ножица, след което топката прелетя много опасно над гредата.

Реал Мадрид - Леганес 1:2@@@

Второто полувреме започна с гол във вратата на гостите след първия точен удар на "лос бланкос". Реал организира добра акция отдясно, Бензема много хитро се измъкна от защитата и поиска топката в наказателното поле. Французинът я получи и от малък ъгъл копна над вратаря - 1:1. Това никак не стресна Леганес. В 52-ата Габриел беше заел прекрасна позиция, но след силното центриране заби топката в земята и само създаде суматоха. В 55-ата Габриел се реваншира с превъзходен гол с глава. След центриране от корнер той загърби Тео Ернандес и не остави никакъв шанс на Касийя - 1:2.

След попадението "лос меренгес" заградиха своя съперник почти в наказателното му поле. Акциите на домакините обаче не завършваха с опасни удари. В 71-ата тимът от "Бутарке" оформи чудесна контра: Ерасо получи топка в наказателното поле от Бовю, но Тео Ернандес застана на пътя и блокира шута. В 81-ата домакините създадоха великолепен голов шанс. Бензема много хитро се изтегли на дузпата и там получи подаване. Френският нападател стреля мощно, но вратарят Шампан показа великолепен рефлекс.

По-малко от минутка по-късно Майорал насочи опасно с глава - топката премина встрани. В 85-ата Серхио Рамос стреля с глава под гредата, но Шампан внимаваше и изби. До края домакините се опитваха да отбележат чрез запазената си марка - центрирания от двата фланга. Късметът обаче не им се усмихна и те напуснаха терена под освиркванията на по-малко от 50 хиляди зрители, заели места по трибуните.

До момента сезонът е пълен провал за колоса от "Бернабеу". В Примера Барселона е отчайващо далеч в класирането. Реал трябва да намери себе си в Шампионската лига, но там го чака тежко препятствие - Пари Сен Жермен.

Реал Мадрид - Леганес 1:2 (1:0 в първия мач; Леганес продължава с повече голове на чужд терен)

0:1 Ерасо (32)

1:1 Бензема (47)

1:2 Габриел (55)