100 години ски спорт в България

Валенсия мина през драмата на дузпите във Витория (видео)

Отборът на Валенсия се промъкна до 1/2-финалите за Купата на краля след успех след дузпи в мача реванш с Алавес. Баските записаха победа с 2:1 в редовното време и продълженията, но при дузпите публиката на “Мендисороса” беше разочарована. Двата тима си отбелязаха общо 3 попадения за малко повече от 10 минути между 73-ата и 86-ата минути.

Домакините действаха по-настъпателно през първото полувреме, но така и не стигнаха до чисто голово положение. В 20-ата минута Габриел Паулища напусна игра със съмнения за тежка контузия. В 25-ата съдията не видя игра с ръка на Есекиел Гарай в наказателното поле. Аржентинецът плонжира и изби с ръка пред погледа на Гонсало Ели. В 36-ата един от най-активните Алфонсо Педраса тръгна на скорост от дъгата на собственото наказателно поле и стигна почти до дъгата на противниковото, където загуби топката.

След почивката баските продължиха да натискат в търсене на гол. В 58-ата Джон Гуидети прати топката в мрежата, но след отсъдено нарушение в атака. В 71-ата Жофри Кондогбия удари греда. Три минути по-късно домакините откриха резултата. Резервата Мунир Ел Хадади се разписа с глава след центриране на Ели. Гостите от “Местайя” изравниха в 78-ата след съмнение за нарушение в нападение. Симоне Дзадза спечели въздушния дуел на ръба на позволеното, резервата Санти Мина се устреми към вратаря и сам срещу него нямаше проблеми - 1:1. Момчетата на Абелардо Фернандес успяха да вкарат късен втори гол, който донесе продължения. В 86-ата защитата на “бяло-черните” не успя да изчисти след центриране отляво и Рубен Собрино се разписа с удар от четири метра - 2:1.

В продълженията валенсианци бяха по-острият тим. Най-добрата ситуация се откри пред Родриго Морено в 110-ата минута. Той стреля от малък ъгъл, вратарят игра с нея, а тя се отби от гредата.

Алавес - Валенсия 2:1 (1:2 в първия мач; 2:3 при дузпите)
1:0 Мунир (74)