"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Гледахте на живо: Ботев (Пд) завъртя равенство с четвъртия в Сърбия (видео)

Носителят на Купата и Суперкупата на България за 2017 година Ботев (Пловдив) започна с равенство контролите си по време на подготвителния лагер в Турция. На един от терените в курорта Сиде “жълто-черните” завъртяха равенство 2:2 със сръбския Раднички (Ниш). “Канарчетата” първи допуснаха гол в 17-ата минута, но след две светкавични попадения на Петков и Бризола - в 31-ата и 35-ата минута, стигнаха до пълен обрат срещу четвъртия в сръбската Суперлига. През втората част обаче множеството смени накъсаха играта на пловдивчани, те отстъпиха в известен период от времето инициативата и допуснаха изравнително попадение четвърт час преди края. Двубоят, чието начало се забави заради закъснение на съдиите, бе предаван на живо в Sportal TV и Sportal.bg.

Първият удар по посока една от двете врати дойде в 8-ата минута, когато Арсич опита от далечна дистанция да изненада Чворович. Изстрелът му обаче мина встрани от вратата. В ответната атака “канарчетата” на свой ред отговориха, но след удара на Ндонгала топката попадна право в ръцете на Живкович. В 17-ата Раднички осъществи много хубава атака и успя да поведе в резултата. Голубович проби през центъра, финтира защитник в жълто-черно и технично пусна вляво към Йованчич, който от непосредствена близост мушна топката покрай бившия национал на България. Шест по-късно Тодор Неделев опита технично да прехвърли Живкович с левия крак, но топката не намери целта. След половин час игра и Петков пробва късмета си с фалцов удар с левачката, но неточно.

“Златната” резерва на Ботев все пак се озова в прегръдките на своите съотборници, след като в 31-ата минута се разписа с хубав диагонален изстрел отдясно. Нещо повече, "канарчетата" светкавично стигнаха до пълен обрат. След изпълнение на ъглов удар пред вратата им топката попадна в Ндонгала, който се устреми към половината на Раднички и с диагонален пас намери голмайстора Петков. Той изчака включването на Бризола и подаде към бразилеца, който опита прострелно центриране отдясно. За негов късмет топката рикошира в крак на противников защитник и щастливо се озова за втори път във вратата на тима от Ниш. Футболистите на Николай Киров можеха буквално да нокаутират своя съперник, след като първо Тодор Неделев уцели гредата, а след това и новото попълнение Диого Кампос направи фрапантен пропуск пред вратата на Живкович.

След почивката старши треньорът на Ботев (Пд) направи множество промени и това до известна степен накъса играта на “канарчетата”. За разлика от първите 45 минути, в които и двата отбора на няколко пъти затрудниха противниковите вратари, то ситуациите през втората част бяха значително по-малко. При една от тях - в 72-ата, защитата на “жълто-черните” се пропуска, Голубович излезе очи в очи с Кайзер, финтира го, след което от малък ъгъл стреля, но топката намери мрежата от външната й страна. Секунди по-късно отбраната на пловдивчани допусна груба грешка, която сърбите този път наказаха. Пламен Димов не се намеси по най-добрия начин с глава и върна спорно топката назад към Даниел Кайзер. Вратарят на Ботев се забави и допусна да бъде изпреварен от Стоянович, който без проблеми се разписа на опразнена врата и фиксирай крайния резултат.

Ботев (Пловдив) - Раднички (Ниш) 2:2