Бостън записа 17-и пореден мач без поражение в редовното време

Бостън спечели с 3:2 срещу гостуващия Ню Джърси и записа 17-и пореден мач без поражение в редовното време в Националната хокейна лига. Серията е най-добрата за тима от сезон от 1982/1983. Брад Маршан, Патрис Бержерон и Райли Неш се разписаха, а вратарят Туука Раск отрази 37 шайби за четвъртия последователен успех на тима. Майлс Ууд и Деймън Сивърсън вкараха за гостите, които паднаха за трети път поред.

Джонатан Друин се отличи с гол и две асистенции, а Монреал спечели с 4:2 срещу Колорадо и прекъсна победната поредица от десет мача на съперника. Никола Деслорие, Алекс Галченюк, Брендън Галагър също се разписаха. Нейт МакКинън и Джей Ти Комфър вкараха за Колорадо, а Жонатан Берние отрази 36 удара, но това не помогна да бъде избегнато първото поражение от 27 декември насам.

Картър Хътън спаси всичките 25 удара и не допусна гол за втори път през сезона и за десети в кариерата си при успеха на Сейнт Луис над Отава с 3:0. Брейдън Шен, Владимир Соботка и Владимир Тарасенко реализираха за третата победа в последните четири мача на тима.

Томаш Конечни вкара в 27-ата секунда на продължението, а Филаделфия спечели с 3:2 в залата на Детройт. Гостите записаха четвърти последователен успех и осми в последните си девет двубоя.

Носителят на купа "Стенли" Питсбърг надделя над Каролина с 3:1. Жан-Себастиен Деа вкара първия си гол в лигата, след 76 секунди по-рано във втория период Доминик Симон беше изравнил резултатна за шампионите. Джейк Генцел също вкара за четвъртата поредна домакинска победа на Питсбърг. Синди Кросби асистира за попадението на Симон и вече има 1079 точки с екипа на клуба, с което се изравни на второто място във вечната ранглиста с Яромир Ягър.

Яни Гурд се разписа в 1:45 минута на продължението, а лидерът в НХЛ Тампа Бей спечели с 4:3 над домакина Нешвил. Алекс Радулов се отличи с два гола и асистенция при убедителния успех на Далас с 6:1 над Флорида. Джак Айхел завърши с гол и три асистенции, а Райън О'Райли се разписа два пъти, с което помогнаха на Бъфало да разгроми Едмънтън с 5:0. Вратарят Робин Ленър спаси 33 удара и записа втори "шътаут" за сезона и седми в кариерата си.

Луи Ериксон завърши с два гола и асистенция, а Ванкувър разгроми Лос Анджелис с 6:2.

Анахайм вкара четири пъти в първия период при успеха с 6:3 над Ню Йорк Рейнджърс.

Лас Вегас остана на върха на Запад след победа с 6:3 над Кълъмбъс. С два гола се отличи Вилям КАрлсон, а Марк-Андре Флюри направи 29 спасявания.

Брайън Литъл вкара второто си попадение в 18-ата секунда на продължението, а Уинипег надделя с 5:4 над Сан Хосе.