Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Севиля довърши Атлетико (видео)

Отборът на Севиля е първият полуфиналист в турнира за Купата на краля. Андалусийци елиминираха Атлетико Мадрид в дербито от 1/4-финалите след втора победа, този път с 3:1. Серхио Ескудеро откри резултата още в 1-ата минута, а гениален гол на Антоан Гризман в 13-ата върна надеждите на "дюшекчиите". През второто полувреме Севиля отново нанесе ранен удар с попадението на Евер Банега от дузпа, което се оказа и решаващо за крайния изход на двубоя. Точка на спора сложи Пабло Сарабия в 79-ата минута.

Севиля изигра най-силния си мач под ръководството на Винченцо Монтела, а Атлетико записа пореден разочароващ резултат в последната седмица, след като първо загуби от днешния си съперник на "Wanda Metropolitano", а после допусна и равенство срещу новака Жирона в Ла Лига.

Въпреки че имаше вина и за двата гола в първата среща, Мигел Анхел Моя отново застана на вратата на Атлетико. Отсъствието на контузения Диего Коща даде шанс на Кевин Гамейро да води атаката, заедно с Антоан Гризман, а сред титулярите се завърнаха Диего Годин, Коке и Габи Фернандес, които получиха почивка през уикенда.

За Севиля в предни позиции действаше Луис Муриел, подпомаган от Пабло Сарабия, Франко Васкес и Хоакин Корея. Ветеранът Хесус Навас бе върнат като десен бек.

Началото бе кошмарно за Атлетико, защото отборът на Симеоне получи гол още в 26-ата секунда. Шиме Върсалко изпусна Ескудеро и той засече доброто центриране на Сарабия, изправяйки на крака публиката на "Рамон Санчес Писхуан".

Гостите получиха шанс да отговорят веднага, но Серхио Рико отрази удара с глава на Хосе Хименес. В 13-ата минута обаче вратарят на севилци трябваше да вади топката от мрежата. Рико беше излязъл малко напред, а Гризман видя това и след като Гамейро му свали топката с гърди, с брилянтен прехвърлящ изстрел изравни - 1:1.

След гола футболистите на Атлетико се ентусиазираха и дълбоката им преса доведе до още няколко опасни атаки. В 16-ата минута Гризман шутира над вратата, а после малко не стигна на Гамейро да накаже бившия си тим. Французинът опита плонж с глава след центриране на Върсалко, но се размина с топката.

Гризман продължи да е много активен и още веднъж негов удар мина встрани от целта. В средата на полувремето Анхел Корея се промъкна в наказателното поле, но загуби равновесие и не можа да нанесе добър изстрел, а свободният Гамейро чакаше подаване.

Севиля също атакуваше при всяка възможност и това направи мача много зрелищен. Домакините отново излязоха напред в резултата в 48-ата минута от дузпа, реализирана от Банега. Нарушението беше на Саул, а опитният аржентинец хладнокръвно стреля до гредата - 2:1.

Атлетико отново се нуждаеше от два гола и Чоло Симеоне бързо направи офанзивни смени, като пусна в игра Фернандо Торес и Яник Ферейра Караско. Домакините обаче бяха на крилете на вдъхновението и вече трудно можеха да изпуснат двубоя от контрол. Все пак, в 60-ата минута Диего Годин стреля опасно с глава, но топката излезе в аут.

До края на мача контрите на Севиля създадоха много проблеми на разредената защита пред Моя и логично се стигна до още един гол в неговата врата. Автор на попадението стана Сарабия в 79-ата минута.

Атлетико ще се опита да прекъсне негативната си серия при домакинството си на аутсайдера Лас Палмас в Ла Лига, а на Севиля предстои мач с Хетафе.