Суперзвездата Карабатич изравни рекорд, а Франция пак печели на Евро 2018 (видео)

Франция записа пета победа в пет мача на Европейското първенство по хандбал за мъже в Хърватия. Световните шампиони бяха убедителни срещу Сърбия, печелейки с 39:30 гола, и продължават да са еднолични лидери в класирането на "Група 1" с 8 точки. Сърбите загубиха за четвърти път в пет срещи на хърватска земя и са последни в подреждането без точков актив.

Двубоят бе с по-различна емоционална стойност за голямата звезда във френския състав - Никола Карабатич, поради две причини. Първата - той изигра своя 57-ми мач на европейски финали, изравнявайки рекорда на настоящия треньор на "сините" Дидие Динар с националния екип. 33-годишният разпределител също така е роден в Ниш, но не показа никакви сантименти в играта си. Плеймейкърът отбеляза 4 гола и открадна топката на два пъти още до почивката. След първото полувреме "сините" водеха с 19:12.

През втората част Динар пусна на игрището доста от резервите си, сред които и братът на Никола Карабатич - Лука. Той вкара 7 гола, с какъвто актив завърши и лявото крило Рафаел Каушето. Неманя Зеленович бе най-резултатен в сръбския състав със 7 попадения. Петър Ненадич вкара шест, а Мияйло Марсенич получи директен червен картон още във втората минута на срещата, след като действа грубо срещу Кентен Мае.

Въпреки страхотното си представяне до момента, французите все още не са сигурни полуфиналисти. Последният им мач от групата е в сряда срещу домакина Хърватия. Швеция също все още може да измести "петлите" от първите две места. "Тре кронур" има същия актив, като този на хърватите - 6 точки, след като спечели с 29:20 гола срещу другия аутсайдер в групата Беларус.