Интер се добра до хикс срещу Рома в мач, който можеше да спечели (видео)

Отборите на Интер и Рома не излъчиха победител в срещата помежду си от 21-ия кръг на Серия "А". Двубоят на "Джузепе Меаца" завърши при резултат 1:1, като основна вина за това ими вратарят на гостите Алисон. "Вълците" първи откриха резултата в попадение на Стефан Ел Шаарауи в 31-ата минута, но Матиас Весино изравни в 86-ата минута. Домакините обаче направиха още куп пропуски в двубоя, а и гредата помогна на римляните в 74-ата минута след удар на Мауро Икарди, които могат да са доволни, че не загубиха този мач.

Мауро Икарди води атаката на домакините, докато от по-задни позиции го подкрепяха Антонио Кандрева, Борха Валеро и Иван Перишич.

За Рома пък мачът стартираха триото Един Джеко, Стефан Ел Шаарауи и Жерсон в атака, а в средата на терена играта градяха Раджа Наинголан, Лоренцо Пелегрини и Кевин Строотман.

Първата по-интересна ситуация в мача бе в 9-ата минута, когато Иван Перишич отправи точен удар в очертанията на вратата на гостите, но Алисон бе на мястото си и спаси.

В 15-ата минута Антонио Кандрева стреля от далечна дистанция и топката мина опасно близо до вратата, но все пак в аут.

В 17-ата минута отново домакините бяха близо до гола. Жоао Кансело центрира в наказателното поле, където Перишич стреля с глава и прати топката до гредата.

В 29-ата минута топката малко случайно се озова в Перишич в наказателното поле, той отправи удар, който бе спасен от Алисон, а след това и Борха Валеро пробва добавка, но тя бе блокирана от защитник на Рома.

В 30-ата минута дойде и първата по-интересна ситуация за Рома. Лоренцо Пелегрини завърши с далечен удар хубава атака на гостите, но топката мина встрани от вратата. Само минута по-късно "Вълците" откриха резултата. Алисон прати дълга топка в полето на съперника, Давиде Сантон позволи на топката да го прехвърли и от това се възползва Ел Шаарауи, който напредна на скорост и технично прехвърли вратаря за 0:1.

В 34-ата минута Интер бе близо до изравняването. Икарди получи пред наказателното поле, пребори се с двама защитници и отправи удар, но покрай вратата.

В 42-ата минута отново Икарди получи супер пас зад защитата, но и Алисон излезе предвидливо и се хвърли в краката на аржентинеца, за да му попречи да се разпише.

В 55-ата минута центриране на Перишич коварно се насочи към вратата, но Алисон бдеше и с чудесен рефлекс изби топката.

В 62-ата минута една отбита топка след корнер попадна в Антонио Кандрева, който отправи силен удар по земя, но право в ръцете на вратаря.

В 67-ата минута Икарди бе намерен с центриране в наказателното поле, но ударът му с глава бе над вратата. Минута след това Кансело опита да си изпроси дузпа, но си изкара само жълт картон за симулация.

В 71-ата минута последва поредната чудесна възможност за домакините. Жоао Миранда със страхотен извеждащ пас намери Едер на скорост, но ударът на бразилеца бе блокиран от вратаря.

В 74-ата минута дойде и най-сериозният пропуск за "нерадзурите". Икарди бе намерен в наказателтото поле и от трудна позиция отправи удар, който се отби от гредата.

Четири минути по-късно Кансело центрира чудесно за Едер, който стреля с глава, но отново на сантиметри над напречната греда.

Обсадата на вратата продължи и в 80-ата минута Мауро Икарди отправи поредният страхотен удар, но и вратарят Алисон се отчете с поредната си блестяща намеса, за да опази вратата си.

В 86-ата минута Интер най-накрая се добра до равенството. Марсело Брозович центрира за Матиас Весино, който се извиси и с глава заби топката във вратата за 1:1.

Така срещата завърши без победител и Интер остава на 4-ото място в класирането с актив от 43 точки. Рома пък запазва 5-ата си позиция в таблицата с актив от 40 точки и мач по-малко в актива си.