Наполи продължава да мечтае, Мертенс герой в труден мач (видео)

Битката за титлата в Серия "А" продължава да се води с пълна пара. В първия неделен двубой от италианския шампионат Наполи измъкна победа с 1:0 при гостуването си на Аталанта. В герой се превърна белгийският реализатор на южняците Дрис Мертенс, който реши всичко с точен изстрел в 65-ата минута. Мачът се игра пред близо 20 хиляди зрители на "Атлети Адзури д'Италия" в Бергамо.

Първата част предложи слаб футбол, като интересните положения пред двете врати почти липсваха. След почивката домакините сътвориха няколко разбърквания пред Хосе Рейна, които обаче не доведоха до попадение. Развръзката дойде в 65-ата минута, когато Хосе Кайехон изведе Мертенс на голова позиция. Голаджията на Наполи намери мрежата с прецизен шут на скорост - 1:0, като остана съмнение за засада при паса на Кайехон. "Нерадзурите" отвърнаха с опасен изстрел на Браян Кристанте, който обаче бе спасен от Рейна.

Към края гостите достигнаха до втори гол, дело на Марек Хамшик, но главният рефер Даниеле Орзато го отмени заради сигнал за засада. Преди това пък Мертенс пропусна да направи 2:0 отблизо, шутирайки в аут. Така или иначе трите точки отидоха на сметката на състава на Маурицио Сари, който ще се надява да грешна стъпка на Ювентус срещу Дженоа утре. Към днешна дата "адзурите" водят с четири точки пред шампионите, а Неапол мечтае за трета титла, която би била първа след ерата на Диего Армандо Марадона.