Азар мачка в Премиършип, Азар мачка и в Бундеслигата

Докато Еден Азар помага за успехите на Челси в английското първенство, същото прави и брат му Торган Азар за своя Борусия (Мьонхенгладбах) в германския елит. Белгиецът подаде за първия и сам реализира втория гол за домакинската победа с 2:0 над неудобния съперник Аугсбург в среща от 19-ия кръг, с което “жребчетата” изместиха Борусия (Дортмунд) от топ 4.

В 10-ата минута Торган сложи топката на главата на Матиас Гинтер за 1:0, а в последната минута направи 2:0 след продължителен дрибъл.

Гладбах заслужаваше много по-рано да си подсигури трите точки, но топката така и не искаше да влезе.

Главният съдия Бибиана Щайнхаус също допринесе за това, защото с две свои отсъждания разбуни недоволство сред домакините. В 29-ата минута тя спести червен картон на Даниел Опаре от състава на Аугсбург, след като той задържа откъсващия се сам срещу вратаря Рафаел. В 40-ата минута пък тя не даде дузпа за игра с ръка на Даниел Байер.

Баварците направиха много силна есен, но влязоха в лоша серия - една победа в последните пет кръга, и вече са чак осми.