Ужасна контузия беляза следобеда на Уолкот и Алърдайс

Отборите на Евертън и Уест Бромич направиха 1:1 в мач от 24-ия кръг на Премиър лийг. Срещата беше дебютна за звездното попълнение на ливърпулци Тио Уолкот, който игра 90 минути и получи жълт картон. Двубоят беше под номер 1000 в мениджърската кариера на Сам Алърдайс. Срещата обаче мина под знака за зловеща контузия на Джеймс Макарти. В 59-ата минута Хосе Саломон Рондон изрита своя съперник и му счупи крака малко над глезена в ужасяваща сцена, която беше цензурирана от телевизиите.

Джей Родригес откри резултата в седмата минута, а Умар Ниасе изравни (70), а гостите определено могат да съжаляват, че не спечелиха предвид създадените ситуации. Евертън прекъсна серията си от три поредни загуби и запазва място в средата на класирането. Уест Бромич остава на предпоследното място.

Гостите откриха резултата в седмата минута при съмнително положение за засада. Гжегож Криховяк асистира с външен фалц, Джей Родригес овладя на гърди и реализира с хубав удар от въздуха, насочвайки в долния ляв ъгъл. В 13-ата Гилфи Сигурдсон поиска дузпа за игра с ръка в наказателното поле, но съдията прецени, че няма нарушение на правилата. В 21-ата Хосе Саломон Рондон и Крис Брънт разиграха в наказателното поле, ала ударът не беше прецизен. В края на полувремето гостите пропуснаха да увеличат аванса си - Рондон не уцели вратата с глава.

В средата на втората част “карамелите” стигнаха до изравнителен гол. Появилият се едва 57 секунди по-рано Умар Ниасе отбеляза за 1:1 в 70-ата. В края на срещата опашкарите тръгнаха по-уверено напред в търсене на трите точки. В 94-ата минута Рондон нямаше късмет и нацели греда.