Арсенал отнесе Кристъл Палас за 22 минути (видео)

Арсенал разби Кристъл Палас с 4:1, като си осигури успеха в самото начало на срещата. И четирите гола паднаха до 22-ата минута. Така тимът на Арсен Венгер сложи край на серията си от пет мача без победа във всички турнири. Предишната победа бе отново срещу лондонския им съперник.

"Артилеристите" показаха, че могат да бележат и без Алексис Санчес, но ситуацията им в класирането не е розова. Те изостават на две точки от петия Тотнъм и на пет от четвъртия Ливърпул.

Главна роля в разгрома имаше Начо Монреал. Той откри резултата, а след това направи две асистенции за попаденията на Иуоби и Косиелни. След като си свърши работата, испанският бранител напусна терена след половин час игра поради контузия. Лаказет направи 4:0 след великолепна комбинация, минала през Уилшър и Йозил. Към края на мача Лука Миливойевич отбеляза почетен гол за гостите.

Арсенал започна вихрено двубоя от първите секунди. След като Монреал вкара първия гол, се заформи вихрушка. На два пъти защитниците на Палас не се справиха след ъглови удари. Именно по този начин испанският бранител бе оставен непокрит в наказателното поле и с глава се разписа. Малко по-късно отбраната на гостите не изчисти достатъчно добре. Топката стигна до Монреал, а той намери Иуоби, който направи 2:0.

Играчите на Венгер се възползваха максимално от объркването в редиците на съперника. В 13-ата минута и Косиели се разписа, като тимът на Рой Ходжсън отново не успя да се справи с центриране от корнер. Гостите бяха тотално объркани и не можеха да се ориентират, а съперникът им играеше като на Плейстейшън.

Домакините продължиха да атакуват и Джака и Иуоби пробваха изстрели. В 22-ата минута отлична комбинация мина през Уилшър и Йозил, който с пета насочи топката към Лаказет, а французинът сложи край на головата си суша.  След като си осигури огромна преднина, Арсенал постепенно намали темпото. Към края на първото полувреме дори Петър Чех трябваше да се намесва. Той се справи отлично с удар на Заха.

Рой Ходжсън очевидно бе обяснил на футболистите си, че не могат да се излагат така и Кристъл Палас излезе променен за втората част. "Артилеристите" пък вече не бяха толкова агресивни в атака, въпреки че стигнаха до още положения, като на два пъти Лаказет се размина с гола. След час игра Бентеке пропусна отлична възможност, след като бе изведен сам срещу Чех.

Палас все пак стигна до заслужен почетен гол. Той бе дело на Лука Миливойевич, който в 78-ата минута отлично се обърна в наказателното поле и с хубав удар от въздуха направи 4:1.

АРСЕНАЛ - КРИСТЪЛ ПАЛАС 4:1