Юнайтед излъга Бърнли по моуриньовски (видео)

Манчестър Юнайтед победи трудно - с 1:0, Бърнли на "Търф Моор", благодарение на което се доближи на девет точки зад лидера Ман Сити, който по-късно днес приема Нюкасъл и може да възстанови аванса си. "Червените дяволи" спечелиха по типичен за Жозе Моуриньо начин - без да блестят и доминират, но със завидна ефективност. Гостите отправиха едва два точни удара, дело на Антони Марсиал след почивката. Именно французинът реализира в 54-ата минута, като домакините претендираха, че в началото на головата атака Ромелу Лукаку е извършил нарушение. Юнайтед имаше и късмет, че веднага след гола удар на Гудмундсон от фаул срещна гредата.

Една промяна имаше в състава на домакините в сравнение с последния им шампионатен двубой - Скот Арфийлд започна вместо Сам Воукс, който беше оставен на скамейката за началото.

Ашли Йънг пък стартира за сметка на Люк Шоу в титулярните 11 на Жозе Моуриньо.

Селекцията на Шон Дайк, който днес записа мач №100 в Премиър лийг, направи добро впечатление през първата част. Домакините разиграваха добре и атакуваха повече своя именит съперник, който така и не успя да нанесе точен удар преди почивката. Единственото чисто положение в актива на Манчестър Юнайтед създаде Ашли Йънг в 42-рата минута, когато проби добре отляво и стреля към далечния ъгъл, но топката премина встрани.

Давид де Хеа обаче също не трябваше да прави някакви решаващи спасявания, така че резултатът на почивката бе логичен.

В 54-ата минута Манчестър Юнайтед взе аванс с първия си точен удар в този двубой. Лукаку се пребори за една топка в центъра на терена, напредна отдясно, след което разтегна към другия фланг, намирайки с добро подаване Марсиал. Французинът влезе в наказателното поле и стреля силно  с десния крак - 0:1. Домакините претендираха, че Лукаку е извършил нарушение при отнемането на топката, с което бе поставено началото на головата атака. Фаул обаче не бе маркиран.

Само три минути след това Бърнли бе близо до изравнително попадение, но Гудмундсон нямаше шанс и негово много добро изпълнение от свободен удар срещна напречната греда.

В 61-вата минута домакините поискаха дузпа, след като удар с глава на Гудмундсон срещна ръката на Смолинг. Ръката на бранителя бе прибрана до тялото му, така че решението изглеждаше правилно.

В 70-ата минута Бърнли изпусна страхотна възможност. Лукаку изгуби топката пред наказателното поле на "червените дяволи". Гудмундосн получи отдясно и центрира остро по земя, но топката се отклони от коляното на Смолинг и така се отдалечи от Тарковски, който не успя да засече пред голлинията.

Седем минути след това и Барнс пропусна добър шанс, стреляйки неточно с глава. Непосредствено преди това Погба провали много добра и обещаваща атака на гостите, след като реши да действа сам и ударът му бе блокиран, а можеше да продължи към Лукаку или Лингард.

В 88-ата минута Марсиал отправи втория точен удар в актива на Юнайтед. Французинът нахлу на скорост в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, но Поуп успя да спаси.

Това бе седми пореден мач без победа за Бърнли в Премиър лийг. За Юнайтед пък това бе четвърта суха мрежа в шампионата и 14-а такава от началото на кампанията.