Реал се върна на победния път с измъчен успех за Купата на Испания (видео)

Реал Мадрид се върна на победния път днес, след като постигна измъчен успех с 1:0 като гост на Леганес в първия двубой между двата тима от 1/4-финала за Купата на Испания. Преди тази среща "Белият балет" бе в серия от 3 поредни мача без победа на сметката си, но този път Марко Асенсио донесе радост на мадридчани с късен победен гол в 89-ата минута. Възпитаниците на Зинедин Зидан обаче никак не впечатлиха с представянето си и бяха на косъм отново да разочароват привържениците си. Те играха доста мудно и създадоха твърде малко реални положения в мача, но този път и късметът бе на тяхна страна, като първо гредата попречи на Маркос Йоренте да си отбележи автогол в 66-ата минута, а след това гостите си добраха до победата минута преди края с една от малкото си хубави атаки в мача.

Домакините заложиха на Клаудио Бовю на върха на атаката, а зад гърба подкрепа му оказвахат Набил Ел Жар, Хави Ерасо и Хосе Наранхо.

Гостите пък очаквано бяха дали почивка на повечето си звезди в този мач. Те започнаха двубоя с триото Марко Асенсио, Борха Майорал и Лукас Васкес в атака. В средата на терена пък действаха Матео Ковачич, Маркос Йоренте и Дани Себайос.

През първите 15 минути не се случи нищо запомнящо се. Единственото по-интересно събитие на терена бе контузията на Хесус Вайехо, който бе заменен от Начо, след като получи някакво разтежение в областта на бедрото.

Едва в 23-ата минута Рафаел Варан стреля с глава, но не намери очертанията на вратата на съперника.

Домакините пък отправиха първия си удар в мача в 32-ата минута, когато Ерасо реши да стреля от около 25 метра, но прати кълбото далеч над напречната греда.

В 34-ата минута се стигна до първата реална голова възможност в срещата. Матео Ковачич се възползва от грешка в отбраната на съперника и отне топката от Рубен Перес, след което излезе очи в очи с вратаря, но отправи изключително нескопосан удар, който не намери очертанията на вратата.

В 44-ата минута Дани Карвахал се бе включил в предни позиции и стреля от воле, но топката бе избита от защитник пред вратата.

Секунда преди края на първото полувреме Марко Асенсио пусна остър пас във вратарското поле, но там Лукас Васкес се размина с топката и не успя да я засече във вратата.

Втората част започна с шанс за домакините. В 55-ата минута Наранхо отправи далечен и също толкова неточен удар.

Две минути по-късно отново Наранхо проби отляво и центрира остро във вратарското поле, но Кико Касийя бе заел добра позиция и не позволи на топката да стигне до играч на Леганес на стрелкова позиция.

В 65-ата минута Марко Асенсио реши да стреля от далечна дистанция, но ударът му попадна право в ръцете на вратаря.

В 66-ата минута късметът помогна на гостите, когато при едно центриране в наказателното поле Йоренте за малко да си отбележи автогол с глава, като топката тупна върху напречната греда и излезе в аут.

В 70-ата минута влезлият като смяна Нордин Амрабат стреля от воле около точката на дузпата, но прати кълбото покрай вратата. В ответната атака пък Лукас Васкес се освободи в пеналта и отправи удар, но той бе блокиран от вратаря.

В 75-ата минута домакините пропуснаха най-доброто си положение в мача. Бовю отправи мощен удар от воле и само блестящата намеса на Касийя запази резултата непроменен.

В 88-ата минута Матео Ковачич пробва далечен удар, с който обаче не затрудни вратаря.

Така изглеждаше, че мачът ще завърши без победител, но в 89-ата минута Тео Ернандес напредна отляво и центрира остро по земя във вратарското поле, където Марко Асенсио изпревари прекия си пазач и успя да насочи топката във вратата за крайното 0:1.

Така замисълът на гостите сработи и те си тръгнаха с ценен успех като гост, а в реванша ще имат доста по-лесна задача да довършат започнатото на своя "Сантиаго Бернабеу".