Стоусър изпусна мачбол и отпадна от Australian Open

Саманта Стоусър стана поредното сериозно име при дамите, което напусна Откритото първенство на Австралия още в първия кръг. Бившата шампионка на US Open загуби с 6:4, 6:7 (6), 4:6 от перуанката Моника Пуиг. Представителката на домакините Стоусър водеше с 6:4 и 4:2 в резултата, а в тайбрека на втория сет имаше и мачбол при 6:5 точки. 33-годишната ветеранка обаче не успя да затвори мача в своя полза и олимпийската шампионка направи обрат за неудоволствие на домакините.

В 16-те си участия на Australian Open Стоусър никога не е преминавала четвъртия кръг.

Рускинята Анастасия Павлюченкова (№15 в схемата) и словачката Магдалена Рибарикова (№19) записаха победи в първия кръг в Мелбърн. Полуфиналистката от “Уимбълдън” Рибарикова надигра американката Тейлър Таунзенд с 6:0, 7:5, а Павлюченкова трябваше да прави обрат срещу Катерина Козлова (Украйна) - 3:6, 6:4, 6:3.

Напред продължава и поставената под №30 Кики Бертенс. Холандката се справи с американката Катрин Белис с 6:7 (5), 6:4, 6:2. Бертенс очаква във втория кръг първата ракета на България Виктория Томава или Никол Гибс (САЩ).

По-рано днес пък отпадна в един от най-оспорваните мачове при дамите поставената под №31 Екатерина Макарова. Рускинята загуби от румънката Ирина-Камелия Бегу с 3:6, 6:4, 8:6. В първия ден на турнира поражения претърпяха Винъс Уилямс, Слоун Стивънс, Доминика Цибулкова и Коко Вандеуей.