Никакви колебания на старта

Григор Димитров стартира участието си на Откритото първенство на Австралия с убедителна победа. Той се справи с квалификанта Денис Новак (Австрия) след успех с 6:3, 6:2, 6:1 за 1 час и 39 минути. Във втория кръг третият в света ще се изправи срещу победителя от мача между квалификантите Елиас Имер (Швеция) и Макензи Макдоналд (САЩ).

Най-добрият български тенисист нямаше никакви проблеми срещу 226-и в световната ранглиста, като разликата в класите бе очевидна. Григор не подцени срещата и не допусна колебания в нито един момент.

Григор Димитров стигна до ранен пробив и бързо поведе с 4:1 в първия сет. Българинът играе спокойно и контролира мача от самото начало, въпреки че в първия гейм направи две двойни грешки. Съперникът му, който премина три кръга квалификации, показа леко притеснение от това, че играе на "Род Лейвър Арина".

Без проблеми в първия кръг@@@

Миналогодишният полуфиналист на моменти разиграваше австриеца от единия до другия край на корта и не му оставяше много време за реакция. Новак имаше проблеми със сервиса на Григор и с ретурите му. Той спаси пет сетбола в осмия гейм, в който българинът редуваше великолепни отигравания с грешки от бекхенд. Димитров пропусна още два сетбола при свой сервис преди да успее да сложи край на първата част.

Третият в света започна ударно втория сет и проби в първия гейм. Без да демонстрира всичките си оръжия Григор печелеше гейм след гейм и стигна до нов пробив за 4:1. След две двойни грешки обаче се стигна до два шанса за пробив за Новак. Българинът без особени проблеми се справи със ситуацията, печелейки четири поредни точки. Малко по-късно и вторият сет беше история, спечелен с 6:2.

Димитров бе още по-убедителен в третия сет. След два по-оспорвани гейма в началото българинът спечели три поредни гейма на нула, като два от тях бяха при сервис на съперника и поведе с 4:1. Освен това в петия гейм направи невероятна къса топка от бекхенд, като при удара приклекна по такъв начин, че падна на корта. Въпреки че в срещата нямаше интрига, Григор успяваше да създаде емоции за феновете с някои атрактивни отигравания. Той не отложи много края на мача, като загуби само един гейм в третата част.