Лион се издъни с предпоследния

Отборът на Лион не успя да победи Анже у дома и двата отбора завършиха наравно 1:1. Срещата от 20-ия кръг започна изненадващо и в 14-ата минута гостите поведоха с гол на Карл-Токо Екамби от дузпа, отсъдена за нарушение на Жереми Морел в наказателното поле срещу Анджело Фулджини. Лион обаче изравни резултата в 47-ата минута чрез своя капитан Набил Фекир.

Гостите останаха с десет души в 84-ата минута, когато втори жълт картон и съответно червен получи Флавиен Те. До края на срещата домакините хвърлиха всички сили да променят резултата, но Гуири и Ндомбеле пропиляха добри възможности. Олимпик Лион остава на трета позиция с 42 точки - колкото има и Монако, а Анже е 18-ти с 19 пункта.