Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Еспаньол и Атлетик завъртяха реми (видео)

Отборите на Еспаньол и Атлетик Билбао завършиха 1:1 в среща от 19-ия кръг на испанското поървенство. Жерард Морено (29) и Иняки Уилиямс (36) се разписаха преди почивката. Като цяло срещата беше равностойна и справедливо не беше излъчен победител.

Първата добра възможност се откри в 15-ата минута пред Лео Баптищао. Хави Лопес центрира, Баптищао стреля, но Яго Ерерин улови стабилно. В 23-ата отново нападателят на каталунския тим получи чудесна топка на дузпата, но се засуети. В 29-ата Микел Рико загуби на границата на наказателното поле, Жерард Морено овладя и само секунда по-късно отправи нисък удар към близкия ъгъл, поразявайки вратата на гостите - 1:0. В 35-ата момчетата от “Сан Мамес” изравниха: Енрик Саборит центрира отляво и Иняки Уилиямс вкара с глава след неспасяем удар в сглобката.

След почивката играта беше сравнително равностойна. В 53-ата Жерард Морено открадна топката от Унай Нунес и заложи на силен удар, който беше отразен от Ерерин. В 63-ата Пау Лопес докосна топката при опасно центриране на Раул Гарсия. До края гол така и не падна.

Двата тима запазват позиции в средата на таблицата.