Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Севиля на Монтела е в отчайваща серия (видео)

Отборът на Севиля записа ново поражение в Примера, след като отстъпи с 0:1 при гостуването си на Алавес в мач от 19-ия кръг. Ману Гарсия се разписа в 52-ата минута за радост на публиката на “Мендисороса”. Андалуският тим, воден от новия си наставник Винченцо Монтела, има едва една точка от последните си срещи в Ла Лига. Ако бяха победили, "бяло-червените" щяха да се изравнят с Реал Мадрид.

През първата част срещата беше отворена с много грешки в средата на терена. Гостите от “Рамон Санчес Писхуан” имаха една много добра възможност. Фернандо Пачеко изби удар на Евер Банега още в четвъртата минута. Момчетата на Абелардо Фернандес играеха със сърце и разчитаха предимно на центрирания - без успех.

В 52-ата минута Мунир Ел Хадади подаде към Ману Алехандро Гарсия, който вкара красиво попадение. Статистиката отчете, че преотстъпеният от Барселона Мунир е участвал в четири от последните пет попадение на Алавес (2 гола и 2 асистенции). Тимът на Винченцо Монтела тръгна напред в търсене на изравнителен гол. В 63-ата минута Хесус Навас центрира към Нолито, който за мъничко не насочи в очертанията на вратата. Три минути по-късно новото попълнение на баските Джон Гуидети пропусна да удвои, пращайки кълбото много близо до гредата.

В 81-ата Нолито изпусна великолепна възможност от осем метра. След центриране отдясно той засече топката, стреляйки ниско към левия ъгъл на Пачеко - леко встрани. В 84-ата домакините останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Рубен Дуарте. В 85-ата Висам Бен Йедер завъртя атрактивно топката, но я прати от външната страна на мрежата.

В крайна сметка севилци загубиха и остават на шесто място в подреждането. С успеха тимът от Витория за първи път успя да се измъкне от зоната на изпадащите.