Рядко срещан автогол помогна на Щутгарт в завръщането на Марио Гомес

Местният любимец Марио Гомес се завърна триумфално в Щутгарт, след като помогна за домакинския успех с 1:0 над Херта (Берлин) в среща от първия кръг на втория полусезон в Бундеслигата. В 78-ата минута нападателят се беше устремил към вратата на съперника, когато Никлас Щарк го спря с единоборство, но в същото време нещастно изрита топката в собствената си мрежа за доста атрактивен автогол.

Това се оказа единственото попадение на “Мерцедес-Бенц Арена”, благодарение на което “швабите” се изкачиха до 12-о място, прекъсвайки кошмарна серия от пет поредни загуби.

Освен всичко Щутгарт постави нов клубен антирекорд по продължителност без отбелязан гол в Бундеслигата. При автогола на Щарк тимът спря брояча на 503 минути.

През първото полувреме Гомес, който тази зима дойде от Волфсбург, вкара гол, но той правилно не беше зачетен заради тънка засада.

Отборът на Херта изобщо не отстъпваше на Щутгарт и пропусна няколко добри възможности, а през първото полувреме Валентино Лазаро уцели гредата.

Столичани също не се радват на положителни резултати и са съседи на Щутгарт.