Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Жирона спука от бой последния - 6:0

Новакът Жирона разкъса с 6:0 Лас Палмас в среща от 19-ия кръг на Примера. Новият наставник на канарския тим Пако Хемес претърпя истинско фиаско на “Монтиливи”. След почивката за малко повече от 20 минути островитяните инкасираха цели пет попадения.

В 23-ата каталунците откриха резултата от дузпа. Кристиан Стуани беше точен от бялата точка, след като Дани Кастеяно фаулира Порту. През втората част заваляха головете във вратата на Раул Лисоаин. Защитата на гостите от “Гран Канария” допускаше грешка след грешка. В 57-ата минута Майкъл Олунга удвои след рейд на Мохика. Шест минути по-късно отбраната на Лас Палмас отново се пропука и Борха Гарсия не сбърка сам срещу вратаря - 3:0. В 70-ата стражът на “жълтите” загуби топката и пресиращият Олунга опъна мрежата. В 74-ата най-добрият днес Олунга пресира, отне топката и асистира на Порту. В 79-ата Олунга оформи хеттрик за крайното 6:0. Той стана първият кениец с хеттрик в Примера дивисион.

Лас Палмас е последен в класирането, докато Жирона се изкачи до деветото място.