Юношите на Ботев Пд изпуснаха 11-ия във Втора лига, Крис Добрев напусна принудително

Юношите на Ботев Пловдив до 19 години и мъжкия тим на Марица не се победиха в контрола, завършвайки 0:0 на изкуствения терен в Коматево, предаде репортер на Glas.bg. Повече за изпуснатата победа могат да съжаляват канарчетата, пред които се откриха по-чистите положения в срещата. Жълто-черните започнаха двубоя по-добре и още в 10-ата минута можеха да открият резултата. След пробив отляво на Димитър Калчев, топката стигна до малкото наказателно поле, от където Димитър Богнадов не успя да я засече добре и защитниците на кършакалии се справиха със ситуацията.

Само две минути по-късно Здравко Жилов изведе на стрелкова позиция Георги Стайков, но ударът на последния мина покрай вратата на гостите. Марица от своя страна отговори с контраатака, при която ударът на Свилен Щерев мина над напречната греда. В 23-ата минута след грешka в отбраната на маричани, Крис Добрев пеодоля двама бранители, но след това си поведе дълго топката, което пък доведе до сблъсик с вратаря на гостите. Топката попадна в Златков, той финтира бранител, но ударът му попадна в тялото на друг защитник на жълто-сините. След сблъсъкa със стража на Марица Крис Добрев напусна терена с травма. Той бе заменен от Милко Георгиев.

Символичните гости отново чрез Щерев пробваха да открият резултата, но вратарят на домакините този път отказа нападателя.

На почивката треньорът на Марица замени почти целия си състав. В игра се появиха Гюзелев и Караматев. Веднага след подновяването на играта Ботев можеха дa открият резултата, но Мартин Татаров не намери очертанията на вратата от непосредствена близост. В 60-ата минута отново Татаров направи пропуск, който бе още по-фрапантен от първия му такъв. Жилов намери съотборника си на точката на дузпата, но той стреля право в тялото на страvа на маричани.

В 80-ата минута Рангел Игнатов от Марица стреля от пряксободен удар, но сантиметри го разделиха от попадение. Пет минути преди края на срещата Караматев получи добра топка от дясно, no стреля над врата.