Минесота спечели трудна победа срещу дивизионния съперник Чикаго

Райън Сътър даде аванс на Минесота при ситуация четирима на четирима в последната третина, а Деван Дъбник спаси 34 удара за победа на Минесота с 2:1 срещу Чикаго в мач от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). С това Уайлд спряха серията си от две загуби и се откъснаха на две точки от дивизионния съперник.

Йонас Бродин вкара във втората третина за Минесота (23-17-4), с което изравни резултата. Чикаго поведе след десет минути игра през първата част чрез Брент Сийбруук, който пропусна разгромното 8:2 срещу Отава във вторник вечер, но се завърна в състава на Черните ястреби с гол. Сътър обаче реши изхода от мача 3:03 минути след началото на последната третина.

Антон Форсберг спаси 25 удара в третия си пореден старт за Чикаго, който минути преди началото на мача завърши размяна на играчи с Аризона. Към Глендейл поеха дясното крило Рихард Паник и нападателят Лоран Дофен, а за Черните ястреби вече ще играят крилото Антони Дюклер и защитникът Адам Кленденинг.

Отава победи Торонто с 4:3, след като Том Пят се разписа 3:05 минути преди сирената на последния мач за двата отбора преди почивната им седмица. Той получи шайбата от Мат Дюшен при ситуация трима на един и преодоля Фредерик Андерсен с висок удар в близкия ъгъл.

Томас Шабот, Майк Хофман и Габриел Дюмон също се разписаха за Сенаторите (15-18-9), а Крейг Андерсън спаси 44 удара на вратата си, след като беше изваден от игра при погрома срещу Чикаго. Андреас Боргман, Джеймс ван Риймсдайк и Морган Райли се разписаха за Торонто (25-17-3).