Рилски спортист оцеля в Ямбол и е на крачка от полуфиналите за Купата

Отборът на Рилски спортист (Самоков) е с единия крак в полуфиналите на турнира за Купата на България, след като тази вечер постигна изключително труден успех при визитата си на Ямбол с 83:77 (25:22; 16:18; 19:23; 23:14) в първи двубой от четвъртфиналите на напредварата.

Шелдън Джетър беше над всички в селекцията на Людмил Хаджисотиров и приключи с „дабъл-дабъл” – 21 точки и 10 борби, Мартин Маринов и Травис Тейлър добавиха съответно по 16 и 15 точки, а Еван Раванел завърши с 13 точки.

Станислав Говедаров беше най-резултатен за домакините – 23 точки, а Алън Арнет и Стоян Петков приключиха съответно с по 19 и 15 точки.

Двубоят бе много равностоен, като през по-голямата част нито един от двата отбора не успяваше да наложи волята си и интригата бе жива почти до края.

След 30 минути игра отборът на Ямбол имаше аванс от три точки – 63:60, но в заключителната четвърт гостите от Самоков поеха инициативата, което им позволи да вземат частта с 23:14 и с това да си подсигурят и крайния успех – 83:77.