Бетис сломи Севиля в луд мач, който ще се помни дълго

Отборите на Севиля и Бетис сътвориха истински футболен спектакъл в сблъсъка помежду си на “Рамон Санчес Писхуан”. Дербито между двата тима напълно оправда големите очаквания и завърши с победа с 5:3 за символичните гости. Точни за успеха на Бетис бяха Фабиан Руис Пеня (1), Зухаир Федал (21), Риза Дурмиши (63), Серхио Леон (65) и Кристиан Тейо (95). За Севиля пък се разписаха Висам Бен Йедер (13), Симон Кяер (40) и Клеман Ленгле (67).

Срещата започна вихрено и още в 25-ата секунда гостите откриха резултата. Съдията пусна отличен авантаж за нарушение срещу Хоакин Санчес, топката попадна във Фабиан Руис Пеня, който напредна и със страхотен удар не остави шансове на вратаря за 0:1.

В 13-ата минута обаче Севиля възстанови равенството. Висам Бен Йедер бе изпуснат от защитата при едно центриране от фаул и отблизо засече топката във вратата за 1:1.

В 21-ата минута обаче отново Бетис излезе напред в резултата. Зухаир Федал получи отлично центриране в пеналта и с глава насочи топката в мрежата за 1:2.

В 40-ата минута обаче Севиля за втори път стигна до изравняване. Едно центриране в наказателното поле намери Франко Васкес, който с глава я прати към Симон Кяер, а датчанинът също с глава вкара за 2:2.

В началото на второто полувреме Бетис стоеше по-добре и в 49-ата минута зелените удариха две греди след удари на Андрес Гуардадо и Фабиан Пеня, като при втория бе отсъдена и засада.

Последваха вихрени минути и бързи три гола в двете врати. В 63-ата минута Бетис организира брилянтна многоходова атака, Риад Будебуз с прехвърлящ пас намери непокрития Риза Дурмиши, който отблизо бе точен за 2:3. След това в 65-ата минута Серхио Леон бе изведен от Кристиан Тейо в пеналта и елегантно чукна топката покрай вратаря за 2:4.

В 67-ата минута Севиля намали изоставането си. Нолито центрира в наказателното поле, където Клеман Ленгле надскочи всички и с глава вкара за 3:4.

В добавеното време на мача Бетис хвана Севиля на контраатака, Кристиан Тейо отне топката в средата на терена, напредна на скорост и хладнокръвно отбеляза за крайното 3:5.

Така Бетис зарадва своите привърженици и с актив от 24 точки излезе на 7-ата позиция в таблицата. Севиля пък запазва 5-ото си място с 29 спечелени точки до момента.