Ботев (Пловдив) стигна до финал за Купата пред 19000 на "Колежа" - отзивите на живо след успеха над ЦСКА - София с 2:0

Ники Михайлов с първи 90 минути, Омония с трета поредна победа

Българският вратар Николай Михайлов дебютира от първата минута за Омония (Никозия) при победата с 3:2 над Олимпиакос (Никозия) в мач от 18-ия кръг на кипърското първенство. Родният страж пази през всичките 90 минути и получи жълт картон, след като преди няколко дни направи официален дебют и игра 35 минути за успеха с 3:0 във визитата на Алки Ороклини.

Омония беше на път да изпусне победата, въпреки че водеше с два гола до 82-ата минута след попадения на Рафаел Лопес (12) и Харчинио Антония (20). Последните минути Каратис (82) и Полици (90) пратиха топката в мрежата на 29-годишния българин. При първото попадение кипърецът се разписа от два метра, а при второто попадение настъпи суматоха, като защитата пред Михайлов спря, след като реферът сбърка. Топката стигна до Полици, който на празна врата изравни.

Звездата на Омония Мат Дербишър обаче отново бе герой, като вкара за 3:2 в 95-ата минута. Голът бе негов десети през тази кампания и четвърти под ръководството на Ивайло Петев.

Това бе трети пореден успех за "детелините" след идването на Ивайло Петев, който изведе тима на шесто място с 29 точки.