Наполи не сгреши срещу Верона

Лидерът в класирането на Серия "А" на Наполи не допусна грешка при домакинството си на Верона и спечели с 2:0 мача между двата тима от 20-ия кръг на Серия "А". Калиду Кулибали (66) и Хосе Кайехон (78) донесоха важните три точки за отбора на Маурицио Сари. Наполи (51) в момента е с 4 точки аванс пред втория в подреждането Ювентус, който тази вечер гостува на Каляри. Верона заема предпоследната 19-а позиция с 13 точки.

Домакините можеха да излязат напред в резултата и през първото полувреме, но в 17-ата минута белгийската звезда Дрис Мертенс уцели греда.

В 31-ата минута друга от звездите на тима - Лоренцо Инсиние, направи сериозен пропуск, стреляйки над вратата от доста добра позиция.

Три минути след почивката вратарят на гостите Николас се намеси прекрасно след воле на Инсиние, а в 52-ата минута домакините пропиляха отличен шанс за 1:0. След много добре проведена атака Алан Маркес получи шанс да шутира от съвсем близко разстояние, но Николас спаси.

Малко след това Николас улови спокойно удар с глава на Марек Хамшик, а в 59-ата минута Инсиние направо голям пропуск, като уцели греда с глава.

В 62-ата минута Мертенс вкара на празна врата след асистенция на Хосе Кайехон, но белгиецът бе в положение на засада и попадението бе отменено.

Стигна се до 66-ата минута, когато защитникът Калиду Кулибали изведе неаполитанците напред с гол с глава след центриране от ъглов удар.

В 78-ата минута Лоренцо Инсиние центрира отляво и Хосе Кайехон с удар от въздуха насочи топката във вратата, като стражът Николас парира шута, но въпреки това кълбото се оплете в мрежата - 2:0 и край на интригата.

Все пак, гостите също имаха добър шанс за гол в 83-ата минута, когато резервата Джампаоло Пацини се озова сам срещу Хосе Рейна, но не успя да го преодолее. В тази ситуация испанският страж позволи на топката да мине между краката му, но все пак тя не попадна във вратата.

В крайна сметка Наполи взе своето и затвърди позицията си на основен конкурент на шампиона Ювентус за Скудетото през този сезон.