Федерер загуби първия сет срещу Зверев, но после... (видео)

Носителят на рекордните 19 титли от “Големия шлем” Роджър Федерер записа четвърта поредна победа на турнира за смесени отбори “Хопман Къп” в Пърт и доближи Швейцария до титлата. Швейцарците вече водят с 1-0 победи на финала с Германия, след като Федерер надигра световния №4 Александър Зверев с 6:7 (4), 6:0, 6:2.

В първия сет нямаше пробиви, а в тайбрека 20-годишният Зверев поведе с 5:2 и германецът взе частта. В следващите два сета обаче 36-годишният швейцарец показа, че се намира в блестяща форма десетина дни преди началото на Откритото първенство на Австралия в Мелбърн, където миналата година грабна трофея. Във втория сет Зверев не успя да вземе нито гейм, а в третия Федерер поведе с 5:1 и силите на германеца стигнаха само за още един гейм.

Предстои да се изиграе мачът при дамите, в който бившата №1 Анжелик Кербер ще защитава честта на Германия срещу Белинда Бенчич.